W ostatnich latach wielu polskich emigrantów zdecydowało się na opuszczenie Wielkiej Brytanii. Głównym powodem tej decyzji był Brexit. Część z nich zdecydowała się wrócić do ojczyzny, a część zmieniła tylko kierunek migracji. Bez względu na przyczyny skłaniające do powrotu do kraju należy pamiętać, że osoby pracujące w UK mają po powrocie możliwość uzyskania zwrotu podatku. Często są to sumy, które mogą mocno zasilić domowy budżet. 

Duża część emigrantów wyjeżdża do pracy w UK jako pracownicy sezonowi. Takie osoby mają największe podstawy do ubiegania się o zwrot nadpłaconego podatku. Inaczej sytuacja ma się do osób, które przez wieloletni pobyt w UK nigdy nie otrzymały zwrotu z powodu właściwie wyliczonych przez pracodawcę składek. Tym razem po opuszczeniu Wielkiej Brytanii ich sytuacja  mogła się znacznie zmienić – mogą otrzymać wysoką kwotę zwrotu.

zwrot podatku z wielkiej brytanii

Kto może ubiegać się o zwrot podatku z Wielkiej Brytanii?

Każda osoba, która była legalnie zatrudniona w Wielkiej Brytanii może ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku. Szczególnie w przypadku przepracowania kilku miesięcy w UK istnieje możliwość, że kwota wolna od podatku (aktualnie 12 570 GBP) nie została przekroczona i tym samym można odzyskać cały zapłacony podatek. 

Kiedy i do ilu lat wstecz mogę ubiegać się o zwrot podatku z Wielkiej Brytanii?

Rok podatkowy w Wielkiej Brytanii trwa od 6 kwietnia do 5 kwietnia roku następnego. Można się rozliczyć do 5 lat wstecz (razem z bieżącym rokiem), a osoby które zakończyły pracę wcześniej i nie planują jej już podejmować nie muszą czekać z rozliczeniem do kwietnia.

rozliczenie z wielkiej brytanii

Jakich potrzebuję dokumentów?

Do ubiegania się o zwrot podatku wystarczy karta podatkowa P45 lub P60 lub – w przypadku ich braku – payslipy. Żadne inne dokumenty nie są potrzebne.

Jeśli pracowałeś w Wielkiej Brytanii i wróciłeś do Polski to możesz ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku. Na podstawie prowadzonych przez nas spraw, wyliczyliśmy, że nasi Klienci otrzymują średnio ponad 600 GBP zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii. Procedura rozliczenia nie jest skomplikowana i już po 4 miesiącach możesz cieszyć się zwrotem. Nie czekaj i skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz, a my przeprowadzimy z Tobą bezpłatną konsultację i oszacujemy zwrot.

dokumenty potrzebne do rozliczenia

Wypełnij formularz button