Rozliczenie podatku z zagranicy to dla większości emigrantów szansa na odzyskanie wysokiego zwrotu nadpłaconego podatku. Mimo to, wiele osób odkłada swoje rozliczenie na później w obawie przed formalnościami i długim czasem oczekiwania na należne pieniądze. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę i co zrobić, aby odzyskać zwrot podatku w możliwie najkrótszym czasie.

Zgłoś się już teraz

Jednym z najczęstszych błędów jest zwlekanie z rozpoczęciem procedury, podczas gdy naprawdę dużą rolę odgrywa czas, w którym rozliczenie zostanie zgłoszone do urzędu. Zdajemy sobie sprawę, że spora część naszych Klientów mierzy się z brakiem czasu oraz że w większości przebywają obecnie za granicą. Nasza usługa uwzględnia te utrudnienia, dlatego oferujemy kompleksową pomoc przy rozliczeniu oraz kilka możliwości dostarczenia do nas wymaganych dokumentów. Rola podatnika ogranicza się do dostarczenia nam kompletnych informacji, całą resztą zajmują się nasi Specjaliści.

Ważne! Aby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na zwrot podatku, zachęcamy do zgłoszenia się do nas jeszcze przed otrzymaniem rocznej karty podatkowej od pracodawcy – dzięki temu już teraz będziemy mogli zająć się przygotowaniem odpowiednich dokumentów, aby po dosłaniu karty podatkowej jedynie uzupełnić je o brakujące informacje.

Przekaż nam wszystkie istotne informacje

Jednym z kluczowych czynników, które mają wpływ na szybsze odzyskanie podatku, jest podanie rzetelnych i kompletnych informacji w rozliczeniu. Aby to osiągnąć, nasi Specjaliści dokładnie zapoznają się z sytuacją podatkową naszych Klientów, żeby odpowiednio przygotować wymagane przez urząd dokumenty. Szczególnie ważne są kwestie związane z miejscem i okresem pracy, stan cywilny podatnika (oraz czy wyraża chęć wspólnego rozliczenia) oraz informacje dotyczące posiadanych przez niego dokumentów lub, w przypadku ich braku, decyzja czy potrzebuje naszej pomocy w ich uzyskaniu.

Dostarcz komplet dokumentów

To jedno z największych zadań leżących po stronie naszych Klientów, które ma znaczny wpływ na czas otrzymania zwrotu podatku. Z naszej strony przygotowaliśmy plik dokumentów do wypełnienia albo podpisania, wymaganych przez urząd skarbowy i niezbędnych do rozpoczęcia przez nas procedury rozliczenia. Wszystkie formularze, które dostarczamy mają ogromne znaczenie przy sprawnym sporządzaniu wniosku, dlatego bardzo ważne jest to, żeby uzupełnić je czytelnie i zgodnie z instrukcją. Dodatkowo należy do nich załączyć dokumenty od pracodawcy (roczną kartę podatkową lub odcinki z wypłat można dostarczyć w późniejszym terminie) oraz wszelkie dokumenty potwierdzające poniesione koszty, które mogą powodować naliczenie dodatkowych ulg i zwiększyć kwotę zwrotu. Jeśli nie wiesz, które dokumenty powinieneś załączyć, nic nie szkodzi – nasz Specjalista udzieli Ci dokładnych informacji na ten temat.

Mimo, że czas oczekiwania na zwrot podatku zależy głównie od pracy zagranicznego urzędu, warto stosować się do powyższych rad. W ten sposób sporządzenie deklaracji podatkowej będzie przebiegać sprawnie, a zawarte w niej rzetelne informacje również mogą wpłynąć na czas rozpatrzenia jej przez zagraniczny urząd. Jeśli chcesz mieć pewność, że odzyskasz swoje pieniądze jak najszybciej, już teraz wykonaj pierwszy krok i zgłoś się do nas wypełniając poniższy formularz. 

Wypełnij formularz button